Ceny zbudowania strony internetowej i sklepu internetowego bardzo się od siebie różnią. Dziś na rynku dostępne są rozwiązania, dzięki którym za niewielkie pieniądze mamy możliwość zbudowania własnej strony i sklepu internetowego od podstaw. Klienci o większych wymaganiach mogą zdecydować się na projekt dedykowany, który cechuje się funkcjonalnością i pełnym dostosowaniem do ich koncepcji. Mimo ogólnej opinii,koszty stworzenia strony internetowej, czy sklepu internetowego nie są dziś, aż tak wygórowane. Nie są wymagane praktycznie żadne umiejętności webmasterskie, do prowadzenia i zarządzania stronami internetowymi. Wszystko dostępne jest w atrakcyjnej cenie i w kilku ruchach myszki. Zobacz ile kosztuje sklep internetowy?

Ile kosztuje sklep internetowy?

Ceny założenia sklepu internetowego wahają się w granicach od 0 do nawet 50 000 złotych. Dzisiaj mamy dostęp do kompletnie darmowych i prostych oprogramowań, które umożliwiają nam założenie sklepu internetowego w kilka chwil. Jeśli jednak nasze potrzeby są większe, lepiej będzie skorzystać z równie bogatej oferty płatnych oprogramowań. Najbardziej rozwiniętą, a co za tym idzie najdroższą opcją są dedykowane sklepy internetowe, uszyte na miarę potrzeb indywidualnego Klienta.

Jakie są koszty darmowego oprogramowania?

Takie systemy jak Prestashop czy Magento to najlepsze rozwiązanie dla osób które maja w planach założenie własnego sklepu internetowego. Są to darmowe i powszechne programy, które umożliwiają zbudowanie sklepu internetowego na podstawie intuicyjnego schematu. Koszt założenia podstawowego sklepu internetowego jest niewielki, a wielu przypadkach nawet darmowy. Cena wzrasta w przypadku modyfikacji sklepu, kiedy niezbędne jest wprowadzenie zmian i dopasowanie cech sklepu do indywidualnych potrzeb, korzystając z dodatkowych modułów lub pomocy programisty. Jedną z wad systemów bezpłatnych jest brak wsparcia technicznego, w szczególności dla osób, które nie znają się na programowaniu. Zazwyczaj opłata za założenie sklepu internetowego w darmowych oprogramowaniu wynosi od 0 do 5000 złotych.

Opłaty za płatne oprogramowanie

Płatne oprogramowania do zakładania sklepów internetowych tworzone są przez specjalistyczne firmy informatyczne, które kontrolują ich funkcjonowanie i szybko odpowiadają w na jakiekolwiek błędy. Dużą zaletą takiego systemu jest możliwość zgłoszenia awarii i bezzwłoczne wsparcie techniczne. Pracownicy firm informatycznych, tworzących odpłatne oprogramowania są w stanie szybko założyć sklep internetowy i tak samo szybko modyfikować stronę. Związane jest to z dodatkowymi, zazwyczaj wysokimi opłatami. Decydując się na taką opcję, wiążemy się z daną firmą informatyczną, która z reguły nie pozwala nam na samodzielne modyfikowanie strony. Inwestycja na płatne oprogramowanie wynosi od 3 000 do 15 000 złotych.

Opłaty za dedykowany sklep internetowy

Dedykowany sklep internetowy to produkt,  który będzie spełniał wszelkie wymagania Klientów. Koszty za stworzenie takie projektu są najwyższe, a to w związku z zaprojektowaniem wyglądu i funkcji sklepu od podstaw. Koszty stworzenia takiego sklepu rozpoczynają się w granicach 5 000 złotych, a kończą się na nawet na 50 000 złotych. Oczywiście jest to znakomita inwestycja dla osób, które cenią sobie indywidualizm i rozwiązania uszyte na miarę ich potrzeb

Jakie są opłaty za stworzenie strony internetowej?

Ceny zbudowania strony internetowej zależne są od grafiki, od jej funkcji i od zawartości. Koszt założenia strony internetowej zawierającej podstawowe informacje to minimalnie 50 złotych. Jeśli jednak marzymy o stronie o rozbudowanej treści i o wysokiej jakości grafice powinniśmy liczyć się z kosztami sięgającymi do nawet 50 000 złotych.

Rodzaj strony www

Typ strony to czynnik, który ma zdecydowany wpływ na wysokość opłat za stronę. Rozróżniamy dwa typy stron internetowych – strony wizytówki i strony oparte na systemie CMS. Strona wizytówka to podstawowa wersja która zawiera ogólne informacje o usługach i produktach firmy. Zazwyczaj zawiera kilka tekstów i zdjęć. Koszt wykonania strony tego rodzaju to 500 – 1000 złotych. Strony oparte o CMS, to inteligentne i nowoczesne strony, budowane przy pomocy wyposażonego w przeróżne widgety panelu administracyjnego. CMS to system zarządzania treścią, który pozwala nam na pełne dopasowanie strony internetowej do wymagań użytkowników. Zbudowanie strony w takim systemie to koszt w granicach rzędu 2500 do 8000 złotych.

Grafika na stronie internetowej.

Estetyka wykonania strony internetowej jest bardzo ważna,ze względu na to, że wielu odbiorców naszej strony zwraca uwagę na atrakcyjną grafikę i sposób prezentacji produktów. Nowoczesna technologia umożliwia nam stworzenie praktycznie dowolnego elementu graficznego. Jednak jest to uzależnione od naszego budżetu. Pomysłowa grafika i jakość jej wykonania może mieć ogromny wpływ na wysokość kosztów za zaprojektowanie strony.

Funkcje strony internetowej.

Dopasowanie funkcji strony internetowej do potrzeb użytkowników ma niebagatelny wpływ na ilość odwiedzin strony. Modyfikacje strony niewątpliwie znajdą odzwierciedlenie w wysokości budżetu, ale z drugiej strony rezultatem tych zmian będzie zwiększona aktywność na naszej stronie.  Jeśli jednak zależy Tobie na praktycznych rozwiązaniach, inwestycja w funkcjonalność strony będzie niezbędna.

Obecność w sieci to doskonały sposób na reklamę naszych usług. Estetyka strony internetowej i łatwość obsługi sklepu internetowego, to bodźce, które wpłyną na popularność naszej firmy. Strona internetowa i sklep internetowy to  nowy wymiar kontaktu z Klientem. Jeśli chcemy, aby nasza witryna wyglądała dobrze i oryginalnie, spory wydatek na stronę internetową będzie koniecznością. Im większa będzie nasza inwestycja w  stronę i sklep internetowy, tym bardziej możemy być pewni sukcesu.

Strona używa cookies
Ok