Od niedawna pompę kupujemy częściej

Do 2013 roku pompa ciepła nie była w Polsce za dobrze znana. Najważniejsze uwarunkowania, które hamowały nabycie to: niezwykle wysoki koszt wkładu, niedokładnie dopracowane przepisy prawa energetycznego (ustawa z dnia 10 kwietnia 1997 roku została zaadaptowana do realiów 26 lipca 2013 roku, natomiast ustawa z dnia 29 sierpnia 2014 roku dopiero dotyczyła w odpowiedni sposób do charakterystyki energetycznej budynków) oraz brak impulsu uświadomienia ludności o wartościowych efektach jej stosowania. W przypadku, gdyby ktoś chciał zdecydować się na uzyskiwanie energii do podnoszenia temperatury powietrza w domu w ten sposób, obawiał się przede wszystkim tej pierwszej rzeczy. Ostatnio ceny pomp ciepła zostały obniżone, a ceny paliw do ogrzewania wzrosły. Tym samym kupujący w wielu przypadkach wybierają wyjście ekonomiczne i nie mające negatywnego wpływu na przyrodę, przykładowo kolektory słoneczne. Przede wszystkim dlatego, że na rynku wszędzie dostępne są: gaz ziemny, węgiel kamienny, biomasa, drewno opałowe czy słoma. No i rzecz jasna prąd, który wypada średnio (jest drogi). Nawet jeśli posiadamy odpowiednio ocieplony dom, powinniśmy liczyć się z tym, co przynosi nieoczekiwanie pogoda w czasie jesieni, zimy i tym, w jakim regionie dom został wybudowany (nad morzem czy w górach?). Kolektory słoneczne nie zawsze będą skutecznie pracować w takich okolicznościach, a ciągłe rozgrzewanie pieca i pilnowanie go może być męczące i czasochłonne.

Jak działają pompy ciepła?

Pompa ciepła kwalifikuje się do grupy wyjątkowo efektywnych i zarazem bezpiecznych opcji, które pozwalają na wyprodukowanie energii prosto z podłoża, atmosfery i światła. Stosuje się ją do ogrzewania i klimatyzacji wnętrza, np. domów przeznaczonych dla kilkuosobowej rodziny czy zajmujących nieduży obszar biur, do ocieplenia często lodowatej wody użytkowej, odparowania i podnoszenia temperatury powietrza w pływalniach oraz w przypadku, gdy punktem docelowym jest zagęszczenie mleka, środków farmakologicznych czy soków. Obsługiwanie urządzenia nie należy do zawiłych, dlatego, że bazuje na czterech decydujących modułach: skraplającym gaz, przypominających swoją budową naczynia włosowate, tak zwane kapilary, doprowadzających do odparowania wody i,co najważniejsze – sprężarce bądź analogicznej maszynie, wymuszającej przepływ ciepła. Selekcji do odpowiednich rodzajów sporządza się np. uwzględniając system działania to,w jaki sposób działa, czyli opracowaną technologię, {pozytywne rezultaty długotrwałego korzystania, czy wykorzystanie minimum powierzchni.
Ze względu na górne źródło ciepła wyróżnia się pompy: ślimakowe, ślimakowe ścienne oraz meandrynowe. Niskotemperaturowe pozyskują energię z: gruntu (GSHP; rodzaje: gruntowo – powietrzne, glebowo – powietrzne, wodno – powietrzne, skalno – powietrzne), powietrza (ASHP, EAHP; typy: powietrze – powietrze, powietrze – woda), ścieków, wód geotermalnych posiadających niskie parametry. Połączenia, mające powszechne zastosowanie to: tryb monowalentny – pompa ciepła jest jednym źródłem energii, tryb biwalentny (pompa + kocioł), tryb monoenergetyczny (pompa + ogrzewanie elektryczne). Struktura łączy się bezpośrednio z podziałem na modele napędów: cieplny (pompy absorpcyjne), elektryczny (pompy termoelektryczne) oraz mechaniczny zasilany prądem (pompy sprężarkowe). Ogromnym walorem tego urządzenia tego jest możliwość zespolenia jej z systemem solarnym oraz wykorzystania do ogrzewania podłogi.

Dystrybucja, instalacja oraz serwis pomp grzewczych

Producentów i marek przedstawionych pomp na naszym rynku jest sporo, ale wyłącznie parę z nich cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem. Prym wiodą: Vaillant, Viessmann, Danfoss, Clima Komfort, Junkers, Nibe-Biawar, Daikin oraz Stiebel Eltron. Vaillant dysponuje wieloletnią tradycję i jest nadzwyczaj poważana przez nabywców z całej Europy. Przede wszystkim na skutek zastosowania genialnej technologii GEOtherm. Pompy grzewcze Viessmann bazują na sprężarkach Scroll, wskutek tego są praktycznie bezawaryjne, a do tego bezgłośne i automatyczne. Danfoss umożliwił wprowadzenie ich do budynków o charakterze handlowym i zdatności publicznej. Wymyślił niezwykłą sprężarkę, która jest regulowana za pomocą falownika. Coraz to bardziej postępowe idee powodują, że pompy cieplne są świetną możliwością w stosunku do odmiennych rodzajów ogrzewania. Przy jej użyciu generowana jest cztery razy większa porcja ciepła aniżeli w przypadku standardowego pieca. Na dodatek zyskiwany jest czas, który można zarezerwować na realizowanie czegokolwiek innego. Porządne pompy nie potrzebują uzupełniającej obsługi przez interesanta, kontrolowania w stylu „zobaczę czy wszystko jest w porządku”.

Od wielu lat nasz zakład funkcjonuje na rynku i zajmuje się transportem, instalacją oraz serwisem najwyższej jakości wyposażenia grzewczego. Naszym zadaniem jest wypełnić każde zamówienie w określonym uprzednio przez interesanta terminie. Pompy ciepła, podobnie jak systemy solarne, są dofinansowywane. W takiej sytuacji załatwienie wszystkich formalności można pozostawić nam.Pracujemy z wieloma klientami i do każdego podchodzimy indywidualnie, gdyż każdy ma własną wizję na ogrzewanie domu. Posiadamy szerokie doświadczenie, jesteśmy profesjonalistami w tym, co robimy. Aspirujemy do tego, aby przygotować i wcielić w życie każdy możliwy technicznie koncept.

Zapraszamy na naszą stronę internetową: pompy ciepła Włocławek.

Strona używa cookies
Ok