Klimatyzacja do domu

Nowoczesna rekuperacja oraz klimatyzacja

Właściwe powietrze w domu czy w pracy, oddziałuje nie tylko na nasze zdrowie, ale też na produktywność. Dobra jakość powietrza I optymalna temperatura, wyznaczają bazę naszego komfortu i dodatnio wpływają na motywację i chęć wykonywania zadań. Żeby zagwarantować sobie najlepsze warunki przeważnie rozważamy kupno klimatyzacji. Jako niewątpliwy zwycięzca wśród wszystkich wentylatorów, klimatyzacja najlepiej kontroluje temperaturę w środku budynku dając nam komfort w ciągu upałów. Jedynym minusem tego rozwiązania jest to, że klimatyzacja schładza powietrze, które już mamy i nie zapewnia dopływu świeżego powietrza. W tym zakresie niezawodnie radzi sobie system wentylacji mechanicznej, nazywany rekuperacją. Czym jest rekuperacja i z jakiego powodu warto łączyć rekuperację z klimatyzacją? A to dlatego, żeby wypracować jak najwyższy komfort.

Klimatyzacja i rekuperacja – co to jest?

Nowoczesna klimatyzacja ma za zadanie zatrzymanie odpowiedniej temperatury w środku pomieszczeń szczególnie latem, kiedy liczymy się z falami gorąca. Nowoczesne klimatyzacje zezwalają nam na ustawienie najlepszej temperatury wewnątrz budynku, dając ochłodę i cieplny komfort bez względu na to, jak ciepło jest na zewnątrz. Jego system działania bazuje na ochładzaniu powietrza do wskazanej temperatury. W domach i mieszkaniach zwykle wykorzystywanymi klimatyzacjami są klimatyzacje typu split. Ich środkowa część ma na celu chłodzenie powietrza w środku, natomiast ich zewnętrzna część wyrzuca ciepło z domu. Najbardziej nowoczesna klimatyzacja uzbrojona jest w systemy eliminujące kurz, roztocza oraz alergeny i bakterie. Funkcja chłodzenia nie świadczy o tym, że klimatyzacja przydaje się tylko w czasie lata. Sporo klimatyzatorów potrafi również ocieplać powietrze. Nie wyręcza to co prawda zimowego ogrzewania albo innych grzewczych systemów, ale nadaje się w okresie przejściowym.

Nowoczesna rekuperacja ma swoje zastosowanie w zakresie wentylacji pomieszczeń. Na temperaturę panującą w środku oddziałuje wiele czynników, ale koszty ogrzewania i chłodzenia mieszkań pochodzą ze strat ciepła. Zazwyczaj wentylacja odprowadza powietrze ciepłe i zbiera z zewnątrz zimne. Do ustawienia temperatury w środku mieszkania czy domu, powietrze zimne trzeba rozgrzać, do czego przeznaczana jest większość energii odpowiedzialnych za to urządzeń. Ekonomicznym pomysłem jest montaż nowoczesnej rekuperacji. Rekuperator odzyskuje ciepło z wentylacji. W tym celu rekuperator ogrzewa napływające chłodne powietrze, wykorzystując ciepło odprowadzanego powietrza. Tym sposobem zmniejsza zapotrzebowanie na ocieplanie powietrza z dodatkowego źródła. Dodatkowo rekuperator wyposażony jest w specjalne filtry, które chronią jego wentylatory i tym samym oczyszczają powietrze wprowadzane do domu.

Klimatyzacja z rekuperacją – dobra technika na zachowanie komfortu

Klimatyzacja czy rekuperacja – na co się zdecydować? Myślimy, który z tych systemów warto się zdecydować. Jeżeli decydujemy się na kupno któregoś z nich, warto najpierw pomyśleć o rekuperacji. Korzystna wentylacja powietrza zmniejsza nasze zapotrzebowanie na dogrzanie i schłodzenie pomieszczeń czy filtruje powietrze. Gwarantuje nam oszczędność energii oraz ochronę przed wilgocią, alergenami i zanieczyszczeniami, a także stale świeże powietrze. Klimatyzacja natomiast troszczy się o nasz termiczny komfort. Perfekcyjnym systemem zapewnienia komfortu wewnątrz pomieszczeń jest połączenie tych dwóch systemów i kupno klimatyzacji z rekuperacją. Nowoczesna klimatyzacja i rekuperacja w jednym stanowi dodanie zalet z posiadania klimatyzacji i wentylacji. Rekuperacja ma także pozytywny wpływ na grzewcze systemy, dlatego montaż rekuperacji będzie świetnym rozwiązaniem o każdej porze roku.

Zalety instalacji nowoczesnej klimatyzacji z rekuperacją

Instalacja systemu klimatyzacji z rekuperacją dostarcza wiele różnych zalet. Najistotniejszą z zalet jest termiczny komfort wewnątrz budynku oraz dojście czystego i świeżego powietrza, bez przymusu otwierania okien. Bez względu na sposób pracy systemów, trzymamy pod kontrolą temperaturę oraz usuwany powstawanie niekorzystnych przeciągów. Dodatkowo używając nowoczesnej rekuperacji i klimatyzacji minimalizujemy koszty dogrzewania oraz wychładzania domu, za sprawą energooszczędności. Nieotwieranie okien do wentylacji pokoi sprawia, że da się odgrodzić się od gwaru ulicznego. Korzystanie z systemu ma także dodatni wpływ na samopoczucie oraz zdrowie. W ten sposób regulowany jest poziom wilgoci powietrza, co oznacza, że nie ryzykujemy gromadzenia się grzybów i pleśni. Te wszystkie zalety mówią o porządnej jakości systemów. Ich dobry wpływ na termiczny komfort znajdujący się w środku budynku zachęca do tego, że opłaca się zastanowić się nad zakupem klimatyzatora z rekuperacją.

klimatyzatory

Strona używa cookies
Ok