Malutkie rzeczy wywołują zazwyczaj duże zmiany. Z pozoru dziwne koncepty modernizują rzeczywistość. Zauważmy jak niewielki kamyk puszczony w wodę może wzburzyć całe jezioro. Ludzi od dawna interesowało to co nie poznane. Poprzez takie rzeczy możemy obecnie korzystać z ogromnej liczby przydatnych wynalazków, które są śladami ich czasów. Tak naprawdę wszystko zapoczątkowało się od najprostszych rozwiązań. Wyobraź sobie, że przebywasz większą część swojego życia w chłodnej i słabo oświetlonej grocie. Oglądasz rzeczywistość i zauważasz jak pojedyncza błyskawica roznieca ogromny ogień. Wówczas zaczynasz odkrywać, że ogień jest Tobie niezastąpiony. Prawdopodobnie w ten sposób kilka milionów lat temu pojedyncza osoba wpadła na pomysł rozpalenia ogniska. Ten bezimienny śmiałek pewnie nie wiedział jaki wpływ miał na rzeczywistość przychodzących po nim pokoleń. Ogień stanowi dla nas źródłem ciepła i niezaprzeczalnie światła.
Na tym jednak nie zamknęły się odkrycia. Tomasz Edison zawarł światło w małej, szklanej kulce, którą dziś nazywamy żarówką. Przez kilkadziesiąt lat była ona nierozerwalnym elementem zaopatrzenia naszych domów. Jej popularność została jednak przyćmiona 80 lat później, gdy została odkryta nową formę oświetlenia – diodę elektroluminescencyjną, znaną bardziej pod nazwą diody LED. Technologia LED uruchomiła przed nami szerokie możliwości. Natychmiast zaczęły się sprzedawać energooszczędne żarówki używane w domach i autach. Użyciem żarówek LED zainteresowali się także producenci telebimów Obecnie ekrany LED, bandy LED, czy telebimy wprowadziły rozrywkę i marketing na kompletnie nowoczesny tor. Dziś jesteśmy świadkami rewolucji LED, która zdeklasowała inne źródła światła. Przyjrzyjmy się więc bliżej produktom audio – video które zużywają diody LED.

Ekrany LED – tętniący kolorami obraz

Ekrany LED są powszechnie używane podczas masowych imprez muzycznych, lub w dużych centrach handlowych. Ich celem jest emitowanie obrazu i reklam o wyrazistej rozdzielczości o każdej porze dnia i nocy. Z tego powodu przy doborze określonego modelu wyświetlacza powinno się zwracać uwagę na parametr luminancji. Przedstawia on moc świetlną wyświetlacza. Stąd też dla ekranów działających na zewnątrz wartość luminancji powinna mieścić się w granicach od 3500 cd/m² do 12000 >cd/m², a dla ekranów typu indoor wynosi od 500 cd/m² do 1500 cd/m².
Producenci ekranów ledowych proponują nam najczęściej dwa typy wyświetlaczy – DIP i SMD. Technologia DIP powstała najwcześniej. Jednak dzięki wysokiej skuteczności ciągle jest stosowana w budowie układów scalonych wielu maszyn. Ten rodzaj diody LED dostarcza średnio od 3 do 4 lumenów na diodę, co jest niezwykle atrakcyjnym wynikiem. Z kolei dioda SMD ma postać cienkiego chipu, który dzięki nie dużym wymiarom może być używany praktycznie w każdym miejscu – w taśmach ledowych, jak i w ekranach LED. Diody z rodzaju SMD mają znaczną przewagę nad pozostałymi żarówkami, ponieważ są w stanie wyświetlać światło w mieszance kolorów czerwony-zielony-niebieski w zakresie pojedynczego urządzenia, co spowodowało, że są najchętniej używane w wielkoformatowych ekranach LED.
Telebimy, by całkowicie wykonywały swoje zadanie powinny być wyposażone w stosowne warstwy ochronne. Najważniejszym z nich jest zabezpieczenie przed deszczem i wilgocią, które zasłania strukturę urządzenia przed jakimikolwiek usterkami. Dobrze jest również zaopatrzyć ekran w specjalną warstwę ochronną przed kurzem. Współczynnikiem, który pokazuje nam stopień zabezpieczeń ekranu jest wskaźnik IP. Przeważnie możemy znaleźć ekrany LED o wartości wskaźnika ochrony IP65 i IP54. Należałoby dodać jeszcze, że ekrany LED produkowane są w dwóch rodzajach – jako ekrany mobilne, lub struktury stałe. Z tego względu dobrze jest spytać sprzedawcę o konkretne informacje na ten temat.

Bandy LED – nowy wymiar sportu

Uczestnicząc w zdarzeniach sportowych zapewne często myśleliście o tym jak funkcjonują ekrany zamontowane wokół boiska. Są to bandy LED, które ze względu na wysoki poziom zabezpieczeń i dobrą wytrzymałość na uszkodzenia, mogą być używane podczas meczy i rozgrywek sportowych. Identycznie jak ekrany LED, bandy LED produkowane są w dwóch modelach – wewnętrznym i zewnętrznym. Charakteryzują je podobne parametry ekranów i funkcje, takie jak pokazywanie reklam sponsorów imprezy.
W bandach zewnętrznych stosuje się najczęściej plamkę o wymiarze od 10 do 20mm co pozwala widzom zaobserwować obraz o doskonałej rozdzielczości nawet z dużej odległości. Bandy typu indoor mają wbudowane zdecydowanie mniejsze diody. Producenci urządzeń ledowych dbają również o ich błyskawiczny montaż, stąd też w strukturze band LED wykorzystują system Fast Lock. Bandy LED są dodatkowo zabezpieczone z przodu i z tyłu przed uszkodzeniami. Niezwykle ważne jest także, by nad wyświetlaczem umieścić gumowy daszek, który ochroni sportowców przed dolegliwościami związanymi z wpadnięciem na twardą powierzchnię bandy.
Dzisiaj ekrany LED, jak i bandy LED możemy nabyć w bardzo przystępnych cenach. Modułowa struktura tych urządzeń pozwala nam na wytworzenie telebimu o dowolnej wielkości, a nawet dowolnym formacie. Jeżeli jednak nie chcemy kupić urządzeń diodowych na własność, możemy skorzystać z oferty wynajmu ekranów LED. Producenci technologii LED przeważnie proponują swoim Konsumentom doskonałe rozwiązania w nadzwyczaj nowoczesnym wydaniu. Z nimi możecie zobaczyć znacznie więcej.
Producent urządzeń led, firma Investtech oferuje ekrany LED i bandy LED o doskonałej jakości wyświetlacza i przydatnych funkcjach. Polecamy ją wszystkim Klientom, którzy wyszukują urządzeń wizyjnych o naprawdę doskonałej efektywności. Wstąpcie na ich witrynę i dowiedźcie się więcej: ekrany LED.

Strona używa cookies
Ok