Oferta nalewarek i kompletnych linii rozlewniczych

Nalewarki Maszyny Rozlewnicze Nalewaczki Ultrapak

Nalewarki Maszyny Rozlewnicze Nalewaczki Ultrapak

Ultrapak – oferta maszyn rozlewniczych

Dowolna linia przemysłowa musi posiadać porządną maszynę rozlewniczą, za pomocą której artykuł ekspresowo znajdzie się w opakowaniu. Nie może w nim być go za mało, albowiem nie dopełni standardów i zostanie odsunięty, ani zbyt dużo – wyrządzi istotne straty finansowe. Dzięki przedsiębiorstwu Ultrapak w Polsce można kupić nowoczesne nalewarki tłokowe, Ultra Clean, ciśnieniowe, grawitacyjne, z przepływomierzami, próżniowe, wagowe i w opcji monobloków. Maszyny te wyróżniają się mocną stalową architekturą oraz sporą skutecznością. W salonie przedsiębiorstwa można liczyć na szeroką poradę specjalistów, którzy od lat działają w zawodzie. Nalewarki można wpasować do swoistych życzeń Odbiorcy, np. określonego wytworu, produktywności albo momentu rozlewu. Świetnie sprawdzą się w rozmaitych gałęziach przemysłu: wody mineralnej, napojów nabiałowych, wina, spirytusu, napojów izotonicznych, soków owocowych z dodatkami oraz bez dodatków. Skuteczność nalewaczek mieści się w przekroju od 3.000 do 90.000 wypełnionych opakowań w czasie pojedynczej godziny. Maszyna zapełnia szklane i syntetyczne butelki oraz konserwy. Do gęstych, lepkich, posiadających większe cząstki wyrobów przeznaczone są dozownice. Chodzi tutaj np. o dressingi, dżemy, majonezy, ketchupy, sosy, oleje jadalne oraz motorowe, pasztety, zupy rybne, potrawy z mięsiwem, przetwory pomidorowe, skondensowane mleko, mokre pasze dla zwierząt, jedzenie dla dzieci. Wśród dozownic wyróżnia się: dozownice próżniowe, rotacyjne, tłokowe, kieszeniowe, wolumetryczne, półautomatyczne, automatyczne, pionowe oraz grawitacyjne, nalewarki Bag-in-Box, do kegów PET i kegów ze stali rdzoodpornej.

Maszyny rozlewnicze – opis najważniejszych rodzajów

Głównym rodzajem są maszyny rozlewnicze tłokowe, które kierują towar w butelki bądź puszki za sprawą specjalnych tłoków umieszczonych w cylindrach. Dowolny tłok zasysa dawkę wody mineralnej czy wina oraz wlewa ją do jednostkowych butelek. Miara może obejmować od 5 – 1200 ml. Jakakolwiek głowica ma niezależny tłok. Nalewarki nadciśnieniowe dobrze sprawdzą się przy rozlewie towarów z gazem. W zbiorniku buforowym wywoływane jest duże ciśnienie, za sprawą którego gazowany napój nadto się „nie wzburzy”. Nalewarki ciśnieniowo – przelewowe korzysta się ogólnie do lania produktów w butelki szklane i PET. Są to przykładowo majonezy lub dżemy, które mają gęstość „rzadką”, burzącą się czy średniolepką. Sprawdzą się w gałęzi drogeryjnej oraz chemicznej, gdyż są w stanie umieścić w plastikowej butelce od 100ml – 10 l wyrobu. Nalewarki podciśnieniowe przystosowuje się do rozlewu alkoholi lub innych płynów bez zawartości dwutlenku węgla. Tutaj produkt jest zasysany przy użyciu ejektora. Ciśnienie w zasobniku jest znacznie niższe od atmosferycznego. Maszyny rozlewnicze z przepływomierzami są wyjątkowo staranne przy porcjowaniu artykułu za pośrednictwem narzędzi do sprawdzania objętości bądź masy – czyli przepływomierzy. Występują m.in. w typie elektromagnetycznym oraz masowym. Maszyny rozlewnicze do nalewu w kegi PET mogą działać z odmiennymi typami kegów: Petainer®, Ecokeg®, Key-Keg®, Dolium®, Polikeg® i Key Keg® Slim Line. Maszyny rozlewnicze do nalewu w opakowania Bag-in-Box, a ściśle urządzenie STERILBOX, mogą być zaopatrzone w wajchę. Stosując ją operator otwiera oraz zatrzymuje kegi. Nalewarki w kegi ze stali nierdzewnej – MASTERKEGS – przystosowuje się często do przemysłu winiarskiego i piwowarskiego.

Projektowanie kompletnych linii rozlewniczych

Przedsiębiorstwo Ultrapak może także skonstruować całą linię produkcyjną. Zwykle doradcy przedsiębiorstwa opierają się na warunkach Nabywcy, m.in. co do wyrobu, który będzie przez nią generowany, jaką płaszczyznę ma ona wykorzystywać? Do obecnej chwili z oferty przedsiębiorstwa zaczerpnęli: Invento, Nałęczów Zdrój (Cisowianka), Augustowianka, Żywiec Zdrój, Staropolanka, Bartex, Akwawit – Polmos Wrocław, CEDC International (wytwarzający wódkę Bols) i Wosana. Nalewarki mogą być zbudowane w typie monobloków bądź trójbloków. W przypadku tych pierwszych Klient może wybrać spośród czterech modeli – Magic, Magic FW, Master oraz Master Can. W metodzie „jałowej” bądź Ultra Clean. Dzięki wskazanym metodom można sprawnie rozlewać wyroby wyjątkowo delikatne bakteriologicznie, np. mleko o wydłużonym okresie przydatności do skonsumowania. Linie techniczne stworzone przez Ultrapak charakteryzują się indywidualnym wyglądem, dużą produktywnością przy jednoczesnym uwzględnieniu ekonomiczności poboru mocy oraz spełnianiem wszelakich warunków higieny. Partnerstwo z uznanymi firmami w obszarze wytwarzania maszyn produkcyjnych dało firmie Ultrapak perspektywę na pozyskanie docenienia w oczach Kontrahentów. Chodzi o takich producentów, jak FT System, Dimac, P. E. Labellers, Zalkin, Cosmopack i grupa CFT. Dzięki wymienionym firmom linię przemysłową można wyposażyć w maszyny etykietujące, zakręcarki, tunele grzewcze, orientatory, rozdzielacze rzędów, urządzenia do przeprowadzania samokontroli oraz in.

Jeżeli jesteście Państwo zainteresowani propozycją firmy Ultrapak, prosimy o kliknięcie w link – MASZYNY ROZLEWNICZE

Strona używa cookies
Ok