Etykieciarki i maszyny pakujące od autoryzowanego dostawcy

ETYIECIARKA PE LABELLERS - MASZYNY ETYKIETOWANIE ETYKIECIARKI PRZEMYSŁOWE

ETYIECIARKA PE LABELLERS - MASZYNY ETYKIETOWANIE ETYKIECIARKI PRZEMYSŁOWE

Za pomocą jakich technik etykieciarki nakładają banderole?

P. E. Labellers od 1974 roku specjalizuje się w produkcji aplikatorów etykiet. Na początku osadzanie naklejek dokonywało się za pomocą technologii „cold glue labelling”, inaczej: zimnych etykieciarek. Potrzeby rynku były natomiast tak ogromne, że spółka zadecydowała o realizowaniu maszyn niestandardowych. Przedsiębiorstwo Ultrapak ma zatem w swojej ofercie przeróżnego rodzaju aplikatory etykiet P. E. Labellers. Przynależą do nich aplikatory modularne, etykieciarki dwukaruzelowe oraz maszyny etykietujące liniowe. Etykieciarki modularne używa się do nanoszenia rozmaitych etykiet, przykładowo papierowych, samoprzylepnych i adhesleeve. Aktualnie można zamówić trzy warianty etykieciarek segmentowych: Modular Top, Modular Plus i Modular Fix. Za to maszyny rotacyjne perfekcyjnie sprawdzą się do wklejania papierowych banderoli przy produkowaniu spirytusu, wina lub wyrobów spożywczych. Ostatni rodzaj maszyn etykietujących – etykieciarki liniowe – stosuje się do etykiet sleeve (rękawa termokurczliwego PVC). Mogą nalepiać etykiety na wypełnione produktem oraz puste opakowania. Jakie technologie są używane przy oznaczaniu towarów? Otóż aktualnie wykorzystuje się technologię cold – glue (zimny klej), hot – melt (klej topliwy), roll – fed, sleeve (rękaw termokurczliwy PET oraz PVC) oraz banderole samoprzylepne (self – adhesleeve). Oryginalnym rozwiązaniem jest technologia adhesleeve, która pozwala ominąć niepraktyczność nanoszenia etykiet z rolki za sprawą kleju topliwego, albowiem obliguje on do stosowania specjalnych specyfików chemicznych, np. rozpuszczalników. Po pierwsze potęguje to widocznie koszty etykietowania, po drugie – niedobrze wpływa na zdrowie człowieka i naturę, a po trzecie – procedura ta jest zawodna. W liniach o wysokich wydajnościach można wykorzystywać adhesleeve master – slave. Te etykieciarki są w stanie naklejać naklejki ze skutecznością do 60.000 sztuk opakowań na godzinę. Dobrym dodatkiem jest tutaj układ automatycznego łączenia rolki. Uogólniając: Ultrapak jest uwierzytelnionym dystrybutorem etykieciarek P. E. Labellers, które z powodzeniem są w stanie przyklejać naklejki plastikowe z roli (PET, ROSO, PVC, OPP, BOPP), etykietki samoprzylepne nietransparentne, przejrzyste, papierowe, plastikowe oraz naklejki cięte z papieru z klejem zimnym albo termotopliwym.

Rodzaje etykieciarek oferowanych przez Ultrapak

Maszyny etykietujące oferowane przez Ultrapak posiadają parę istotnych właściwości: ergonomiczne kształty zwiększające funkcjonalność, podwójne śruby wejściowe, śruby wydzielające, karuzelę wewnętrzną i samocentrujące platformy. Ergonomiczne kształty aplikatorów etykiet dotyczą wszystkich osłon oraz konstrukcji urządzenia, co zasadniczo zwiększa poziom bezpieczeństwa. W ofercie przedsiębiorstwa znajdują się następujące rodzaje: Roll-Line, Futura, Futura Top, Pratica, Rollmatic, Splendid, Maya i Rotaxa. Na szczególną uwagę zasługują maszyny etykietujące Rotaxa oraz Rollmatic. Pierwsza zdecydowanie sprawdzi się przy nakładaniu etykiet z papieru na górną część opakowań. Jest idealna do mocowania naklejek w formie litery „L” oraz „U” z wykorzystaniem kleju zimnego albo powiązania go z klejem termotopliwym. Uzbrojenie w dwa systemy karuzelowe daje możliwość zrealizowania po sobie dwóch prac: ułożenia na szyjkę od butelki banderoli oraz zaciśnięcie wraz z nią nakrywki (przy użyciu równorzędnej karuzeli). Wariant Rollmatic to etykieciarka na miarę naszych czasów, dzięki której można liczyć na niezwykle dużą produktywność linii produkcyjnej – od 4.000 do 60.000 nałożonych banderoli w czasie godziny. Banderole mogą być stworzone zarówno z polistyrenu, polipropylenu, plastiku, jak z polietylenu. Na wyposażeniu niniejszej maszyny etykietującej znajdują się m.in. wspornik (albo zaczep rolki), zespół cięcia etykiet, receptory markerowe, czujniki monitorowania napięcia folii, bęben do kierowania etykiet, napęd serwomotorowy, urządzenie likwidujące przemieszczanie się folii, topielnik i wałek. Model Rollmatic można w praktyczny sposób modyfikować przy użyciu ekranu dotykowego. Szybkość banderolownicy jest uzależniona od falownika oraz dostosowuje się automatycznie. W zależności od rodzaju posiada narzędzia nadzorujące, centralny system smarownic, system śledzenia oraz wydawania banderoli, urządzenie wstrzymujące, komputerowy system wydłużania oraz wyrównywania folii, automatyczne odnajdowanie krańca rolki z banderolami, mechaniczną autodiagnostykę, pomoc z objaśnieniami, szafę do zarządzania maszyną, detektor niskiego poziomu kleju, system recyrkulacji kleju termotopliwego z pompą zębatą oraz topielnikiem i osłony zabezpieczające. Topielnik z typu Rollmatic składa się z systemu liniującego banderole, cylindra transferowego, walca tnącego, rolki z jednym dyskiem nośnym (lub dwoma) oraz wałka klejowego. Ważnymi zaletami ze stosowania oferowanych etykieciarek są przede wszystkim: większa o ok. 70% liczebność naklejek na pojedynczej rolce, łatwość obróbki cienkich folii, ograniczona liczba przestojów na linii produkcyjnej, ekologiczność przez wykluczanie klejów termotopliwych i rozpuszczalników, eliminacja noży przeciwbieżnych, dość niewielki pobór energii i zredukowanie wydatków na części zastępcze.

Maszyny pakujące dla każdej branży

W salonie przedsiębiorstwa Ultrapak można zaprojektować pojedyncze pakowaczki które w prosty sposób można połączyć z funkcjonującą już linią fabryczną, jak i kompletne rozwiązania. Owijarki do palet, maszyny do automatycznego pakowania (paletyzatory), dzielniki rzędów, orientatory czy kartoniarki. Dzięki nim można skutecznie pakować słodycze, daktyle, sól, płatki śniadaniowe, owoce albo ryż. Ładowanie realizuje się z wykorzystaniem innowacyjnych procedur w kierunku osiągania próżni, gotowania w workach próżniowych i napowietrzania wyrobu. Specjalnym wariantem pakowaczek są te, które mogą doskonale owinąć wołowinę, utrzymując jego walory smakowe oraz wizualne. Maszyny pakujące od firmy Ultrapak są nieskomplikowane w myciu, pielęgnacji, serwisie i naprawie. Do wybranych modeli można zamówić oryginalne elementy zastępcze. Najczęściej są uzbrojone w system samoczyszczący (np. tunele pakujące). Takie pakowarki jak tunele stosują rozmaite techniki zgrzewania: przy użyciu szerokiego zgrzewu z płaskim drutem, zgrzewu bi-aktywnego, zgrzewu z odcięciem z drutem bądź zgrzewu ze stroną do ucięcia. Jeśli chodzi o tunele do pakowania przemysłowego to umieją one pracować z workami moletowanymi, termokurczliwymi, woreczkami PE oraz workami PA. Skrótowo tunele pakujące można zróżnicować na komorowe, do wypełniania gazem i listwowe. Paletyzatory (przykładowo. roboty przemysłowe) występują najczęściej jako urządzenia spełniające funkcję paletyzacji oraz depaletyzacji. Jest to dużo użyteczniejsze oraz skuteczniejsze rozwiązanie. Pełne projekty maszyn pakujących są wykonywane na bazie indywidualnych wymogów Klienta, przykładowo. jego przewidywania co do wydajności konkretnej linii produkcyjnej. Również złącza pomiędzy maszynami są w ten sposób projektowane. Odbiorcy mogą zatem dobrać linię do wybranego artykułu, przykładowo. płatków owsianych.

Więcej o ofercie Ultrapak po kliknięciu w link – MASZYNY PAKUJĄCE

Strona używa cookies
Ok