szkolenie dla kierowców pojazdów uprzywilejowanych

Za pojazd uprzywilejowany uważa się pojazd wysyłający sygnały świetlne w postaci niebieskich świateł błyskowych i sygnały dźwiękowe o zmiennym tonie uczestniczący w ruchu drogowym z włączonymi światłami drogowymi lub mijania. Pojazdy uprzywilejowane są najczęściej używane w transporcie medycznym, służbach ratunkowych lub służbach bezpieczeństwa publicznego. Prowadzenie takich pojazdów jest związane z podwyższonym ryzykiem wypadku, przez co kierowca karetki czy radiowozu powinien posiadać specjalne umiejętności i powinien zachowywać spokój w każdej, nawet najbardziej niebezpiecznej sytuacji drogowej. W związku z tym Ośrodek Doskonalenia Techniki Jazdy Rajder w Toruniu przygotował profesjonalne szkolenia dla kierowców pojazdów uprzywilejowanych, których celem jest lepsze przygotowanie kierowcy do pełnienia zawodu w transporcie drogowym.

Szkolenie na pojazdy uprzywilejowane

Ośrodek Doskonalenia Techniki Jazdy Rajder od wielu lat przygotowuje kursy dla kierowców pojazdów uprzywilejowanych w bardzo przystępnej cenie. Zgodnie z rozporządzeniem Ministra Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej z 2013 roku w sprawie kursów dla kierowców pojazdów uprzywilejowanych i pojazdów przewożących wartości pieniężne, każda osoba chcąca pracować w zawodzie kierowcy, lub pełniąc a już takie funkcje jest zobowiązana do zdania egzaminu kończącego szkolenie na pojazdy uprzywilejowane. Posiadanie prawa jazdy w danej kategorii już nie wystarczy. Wymóg prawny dotyczy wszystkich kierowców, zarówno tych mniej, jak i bardziej doświadczonych, a program szkolenia, ma na celu przygotowanie ich do optymalizacji stylu jazdy w warunkach specjalnych. W trakcie kursu dla kierowców pojazdów uprzywilejowanych omawiane są nie tylko zagadnienia techniczne, ale także psychologiczne, dając kierowcom wskazówki jak lepiej radzić sobie ze stresem i presją czasu.

Na czym polega kurs dla kierowców pojazdów uprzywilejowanych?

Praca kierowcy pojazdu uprzywilejowanego wiąże się z podwyższonym niebezpieczeństwem wypadku w ruchu drogowym. Dodatkowo kierowcy Ci są odpowiedzialni za bezpieczny transport osób. W związku z tym wskazanie im odpowiednich reakcji na zagrożenia drogowe i ekstremalnych sytuacji w ruchu drogowym jest najważniejszym celem szkolenia. Tak jak standardowy kurs na prawo jazdy, kurs dla kierowców pojazdów uprzywilejowanych składa się z dwóch części – teoretycznej i praktycznej. W trakcie zajęć teoretycznych, kierowcy nie tylko przypominają sobie obowiązujące przepisy ruchu drogowego, ale także zostają zaznajomieni z technicznymi i psychologicznymi aspektami zawodu kierowcy. Wykładowcy pokazują także, jak przekroczenie pewnych granic wpływa na rozwój niebezpieczeństwa na drodze. W trakcie części praktycznej kursanci uczą się manewrów drogowych i jazdy w warunkach specjalnych. W programie szkolenia przewidziane są także ćwiczenia na specjalnym torze i na płycie poślizgowej. Dokładne opracowanie programu kursu lepiej przygotowuje kierowcę pojazdu uprzywilejowanego do bezpiecznego i dynamicznego prowadzenia pojazdu.

Wymagania i cena kursu

Kurs dla kierowców pojazdów uprzywilejowanych, jak sama nazwa wskazuje, dedykowany jest osobom , które chcą znaleźć pracę lub pracują już w charakterze kierowcy pojazdu uprzywilejowanego. Za kierowcę pojazdu uprzywilejowanego uważa się osobę, która prowadzi takie pojazdy mechaniczne jak: pojazd przewożący wartości pieniężne, bankowóz, pojazd Straży Celnej, pojazd Straży Miejskiej, pojazd Straży Granicznej, radiowóz, wóz Straży Pożarnej, samochód pogotowia technicznego i karetka pogotowia ratunkowego. Każda osoba, która chce wziąć udział w szkoleniu powinna mieć ukończony 21 rok życia i powinna posiadać takie dokumenty jak: odpowiednie prawo jazdy i świadectwo lekarskie o braku przeszkód zdrowotnych i psychicznych. Cena kursu dla kierowców pojazdów uprzywilejowanych zależna jest od indywidualnych ustaleń z zainteresowanym kandydatem. Ceny zaczynają się od 650 zł za szkolenie. Ośrodek Szkolenia Rajder zawsze stara się oferować atrakcyjne zniżki dla stałych Klientów i grup. Kurs na pojazdy uprzywilejowane kończy się wręczeniem zezwolenia na prowadzenie pojazdów uprzywilejowanych w ruchu drogowym.

Ośrodek Doskonalenia Techniki Jazdy Rajder

Ośrodek Doskonalenia Techniki Jazdy Rajder z siedzibą w Toruniu to renomowana placówka szkolenia kierowców. Oferujemy bogaty wybór szkoleń związanych z bezpieczną, ekonomiczną i defensywną jazdą. Organizujemy także specjalistyczne kursy na instruktora techniki jazdy. Wyróżniają nas indywidualizm w podejściu do każdego Klienta i znakomite warunki nauka z wykorzystaniem najnowocześniejszych technologii i skutecznych narzędzi. W naszym ośrodku pracują najlepsi instruktorzy, którzy w bazując na cierpliwości, doświadczeniu i znajomości technik jazdy, znakomicie przygotowują kierowców do radzenia sobie z ekstremalnymi sytuacjami w ruchu drogowym. Z nami zaczniesz jeździć bezpiecznie.

Jeśli interesuje Cię szkolenie dla kierowców pojazdów uprzywilejowanych, dzwoniąc do naszego biura pod numer telefonu 609 929 090 dowiesz się więcej o najbliższych terminach i cenie kursu. Kurs dla kierowców pojazdów uprzywilejowanych to znakomita okazja na zdobycie atrakcyjnego i ciekawego zawodu. Przygotujemy Cię najlepiej, jak to możliwe. U nas jesteś zawsze mile widziany. Zapraszamy do ODTJ Rajder w Toruniu.

Miła atmosfera i praktyczne szkolenia – oto ODTJ Rajder!

Strona używa cookies
Ok