Obecnie przywiązujemy co raz większą uwagę do bezpieczeństwa na drogach. Chcemy jeździć pewniej, dynamiczniej, zachowując przy tym rozwagę i odpowiedzialność. Jeździć bezpiecznie nie oznacza jeździć wolniej. Co do tego nie ma żadnych wątpliwości. Jazda bezpieczna to przede wszystkim umiejętność, którą nabywa się wraz z doświadczeniem i przejechanymi w trasie kilometrami. Jeździć bezpiecznie oznacza prowadzić samochód tak, aby jak najlepiej wykorzystać nowoczesne systemy hamowania i możliwości techniczne pojazdu. Niestety możliwości praktycznej nauki jazdy są na co dzień nie wielkie. Jednak co raz większa liczba placówek, takich jak nasza, organizuje profesjonalne kursy bezpiecznej jazdy, podczas których ,w łatwy i przyjemny sposób, nauczysz się jak lepiej prowadzić samochód.

Kurs jazdy defensywnej

Kurs jazdy defensywnej to jeden z elementów szkolenia proponowanych przez nas w ramach nauki bezpiecznej jazdy. Jazda defensywna polega przede wszystkim na unikaniu zagrożeń w ruchu drogowym, poprzez prawidłowe dostosowanie reakcji na dany bodziec. Podczas szkolenia nauczymy Cię wykorzystywać techniczne aspekty Twojego auta, aby podwyższyć poziom bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Pokażemy Tobiejak rozpoznawać niebezpieczne sytuacje i zachowania innych uczestników ruchu, zanim spowodują one wypadek. Zrozumiesz także jaki wpływ na styl jazdy ma pogoda i jak unikać poślizgu na zakręcie. Wskażemy Ci także, jak zachowywać się po wypadku w ruchu drogowym i jak zadbać o zdrowie i życie innych uczestników ruchu. Kurs jazdy defensywnej uczy pozytywnych zachowań na drodze i wykształca wyobraźnię kierowców. To jedno z najlepszych szkoleń, w szczególności dla osób, które są kierowcami i codziennie spotykają się z różnymi typami zagrożeń na drodze.

Szkolenie jazdy ekonomicznej

Po za bezpieczeństwem na drodze ważny jest także ergonomiczny i ekonomiczny styl prowadzenia samochodu. Eko jazda to nie tylko chwilowy trend. To przede wszystkim skuteczny sposób na większe oszczędności. Przerażające statystyki dotyczące emisji spalin i badania na temat chorób spowodowanych zanieczyszczeniem powietrza dają do myślenia. Co raz więcej kierowców przekonuje się do ekonomicznego stylu jazdy, który ma niebagatelny wpływ na nasze środowisko, ale również nie obciąża portfela. Zasady ekonomicznej jazdy poznasz w teorii i w praktyce w trakcie organizowanego przez naszą szkołę jazdy kursu ekonomicznej jazdy. W trakcie szkolenia pokażemy Tobie jak optymalne wykorzystanie mechanizmów w samochodzie wpływa na redukcję spalania paliwa. Z nami nauczysz się jak przekładać biegi, hamować silnikiem, dostosować prędkość do danej sytuacji i jak przewidywać zachowania innych uczestników ruchu przy jednoczesnym uwzględnieniu teorii jazdy ekonomicznej. Kurs jazdy ekonomicznej to doskonała szansa na poprawę swoich umiejętności. Jest on adresowany w szczególności do kierowców zatrudnionych w spedycji, ale także do osób prywatnych, które chcą wykorzystać ekonomiczny styl jazdy na co dzień.

Szkolenie z zagrożeń w ruchu drogowym

Szkolenie z zagrożeń w ruchu drogowym stanie się nie długo obowiązkiem młodych kierowców. Jest to także doskonała szansa dla doświadczonych kierowców, którzy chcą zdobyć jeszcze lepsze kwalifikacje. Dlaczego kurs z zagrożeń w ruchu drogowym jest tak istotny? Ponieważ zwiększa się liczba wypadków w ruchu drogowym, których głównym powodem jest brak wyobraźni i niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze. Wiadomo, że od młodego kierowcy nie można oczekiwać zachowań na poziomie doświadczonego uczestnika ruchu drogowego. Tym bardziej istotne jest uświadomienie go o przyczynach i skutkach wypadków. Szkolenie z zagrożeń w ruchu drogowych przewiduje omówienie takich zagadnień jak czynniki wypadków w ruchu drogowym, pierwsza pomoc przedmedyczna, przewidywanie niebezpieczeństwa na drodze i psychologiczne reakcje w trakcie prowadzenia samochodu. W trakcie zajęć praktycznych koncentrujemy się na manewrach samochodowych, które pozwolą uniknąć wypadku na drodze. Przewidziane są także zajęcia w symulatorze jazdy ekstremalnej i na płycie poślizgowej. Dzięki temu praktycznemu szkoleniu zyskasz pewność i umiejętności bardzo przydatne na co dzień.

Wymagania dla kandydatów

Najlepsze jest to, że w kursie bezpiecznej jazdy może wciąć udział każdy kierowca. Potrzebne są jedynie pozytywne nastawienie, dobre chęci i odpowiednia motywacja. Kurs bezpiecznej jazdy organizowany jest na naszych pojazdach, aczkolwiek uczymy także na prywatnych samochodach. Szczególnie rekomendujemy ten kurs właścicielom firm spedycyjnych, którzy chcą zadbać o efektywną pracę i bezpieczeństwo swoich pracowników. Aby wciąć udział w kursie wystarczy posiadać prawo jazdy w danej kategorii. Zajęcia prowadzone są w naszym ośrodku doskonalenia techniki jazdy w Toruniu. Cena szkolenia bezpiecznej jazdy ustalana jest indywidualnie z każdą grupą. Możemy zapewnić Wam miłą obsługę, konkurencyjne ceny i przydatne wskazówki.

Kurs bezpiecznej jazdy to znakomity pomysł na prezent. W naszej szkole każde szkolenie organizowane jest z uwzględnieniem nowoczesnych teorii związanych z stylem jazdy. Jako doświadczona szkoła jazdy staramy się wpływać na kształt świadomości i wyobraźni kierowców. Naszym celem jest zwiększenie poziomu kultury jazdy i pokazywanie granic, których przekroczenie może być przyczyną wypadku. W naszej drużynie zatrudnieni są jedni z najlepszych ekspertów w kraju, którzy bardzo mocno angażują się w rozpowszechnianiu idei bezpiecznej jazdy. To dzięki nim możemy pochwalić się wysoką skutecznością i doskonałą organizacja pracy. Nasz ośrodek doskonalenia techniki jazdy to miejsce w którym nauczysz się jeździć bezpiecznej.

Kursy bezpiecznej jazdy – sprawdź ofertę naszej szkoły!

Strona używa cookies
Ok