Kursy jazdy defensywnej

Dokładne obserwowanie drogi, stosowanie się do zasad ruchu drogowego, rozsądek przy manewrach drogowych i opracowywanie strategii jazdy to idealny przepis na bezpieczną i dynamiczna jazdę. Są to także podstawowe zasady jazdy defensywnej, czyli stylu jazdy, który poprzez przewidywanie zagrożeń ma wpływ na wzrost bezpieczeństwa kierowcy i innych użytkowników ruchu drogowego. Jazda defensywna to po pierwsze intuicyjne unikanie raptownych manewrów i agresywnego postępowania na drodze. To także optymalne wykorzystanie systemów samochodowych i odpowiednie wczesne informowanie innych o swoich zamiarach. Inaczej mówiąc, jazda defensywna to co raz częściej stosowana przez kierowców w Polsce. Do tej pory mogliśmy jedynie słyszeć o zasadach jazdy defensywnej. Jednak ośrodek doskonalenia techniki jazdy wychodzi naprzeciw oczekiwaniom swoich Klientów i od kilku lat prowadzi szkolenia jazdy defensywnej w Toruniu. Wieloletnie doświadczenie i fachowa kadra to nasze najcenniejsze walory. Kurs jazdy defensywnej, organizowany przez naszą firmę, to znakomita okazja na zwiększenie swoich kwalifikacji na drodze. Odkryj czym jest szkolenie jazdy defensywnej i zyskaj więcej niż myślisz.

Na czym polega szkolenie jazdy defensywnej?

Szkolenie jazdy defensywnej złożony jest z 3 etapów. Pierwszy etap kursu to audyt bezpieczeństwa, podczas którego instruktor analizuje sposób jazdy osoby kierującej pojazdem. Za pomocą specjalnego systemu telemetrycznego obliczane są wszystkie czynności kierowcy, jak i dane pokonywanej trasy, takie jak średnia prędkość, średnie spalanie i obciążenie silnika. Podczas jazdy instruktor korzysta z zróżnicowanego scenariusza, by jak najbardziej szczegółowo ocenić zachowanie kierowcy w każdej sytuacji na drodze. Po zakończeniu jazdy w ruchu miejskim, instruktor wydaje ocenę stylu jazdy. Następnie rozpoczyna się kolejna faza szkolenia – ćwiczenia teoretyczne, podczas których omawiane są precyzyjnie takie tematy jak czynności przed rozpoczęciem jazdy, technika kierowania pojazdem, prawo ruchu drogowego, umiejętność przewidywania zachowań w ruchu drogowym, psychologiczne aspekty ruchu drogowego, ekonomia jazdy, czynniki wypadków, a także podstawy pierwszej pomocy przedmedycznej. Po zakończeniu teorii, kursanci są kierowani na ponowne zajęcia praktyczne z instruktorem. Tym razem mając na uwadze wskazówki instruktora, starają się jechać zgodnie z omawianymi na zajęciach zasadami jazdy defensywnej. Instruktor koryguje negatywne przyzwyczajenia i dba o jak najlepsze wykorzystanie elementów jazdy defensywnej.

Zasady jazdy defensywnej w pigułce

Teoria jazdy defensywnej łączy pragmatyzm, koncentrację i szybką reakcję w jednym. najważniejszym elementem idei jazdy defensywnej jest właściwe dopasowanie prędkości samochodu do warunków na drodze i optymalne reagowanie na czynniki zewnętrzne. Kierowca defensywny umiejętnie rozpoznaje wszelkie granice i jest świadomy zagrożeń na jezdni. Osiągnięcie tych umiejętności jest możliwe poprzez wdrażanie zasad jazdy defensywnej na co dzień. Po pierwsze powinniśmy dobrze przygotować samochód do jazdy. Kontrolujemy ilość płynów, ciśnienie opon i wszystkie światła w samochodzie. pamiętamy o komfortowej pozycji na siedzeniu i ustawiamy kierownicę, siedzenie, oraz lusterka. Prowadząc samochód skanujemy wzrokiem drogę i jej otoczenie. Wtedy zwiększamy swoje szanse na szybsze zauważenie potencjalnego zagrożenia. Nie przekraczamy zasad ruchu drogowego, starając się dopasować prędkość do warunków atmosferycznych. Zawsze zwracamy uwagę na znaki drogowe. Analizujemy zachowania innych uczestników ruchu drogowego, a sami staramy się sygnalizować swoje manewry odpowiednio wcześnie. Twój komfort jest najważniejszy -nie przegrzewaj samochodu, a gdy poczujesz zmęczenie, zatrzymaj się, wyjdź na świeże powietrze lub spróbuj się zdrzemnąć. Te , z pozoru bagatelne zasady, często mogą uratować życie, dlatego też warto wprowadzać je w życie jak najczęściej.

jakie są zalety szkolenia jazdy defensywnej?

Zalety szkolenia jazdy defensywnej są niezliczone. Dzięki niemu jesteśmy w stanie lepiej zrozumieć problematykę ruchu drogowego. Zaplanowanie jazdy samochodem nie będzie stanowiło dla nas żadnego problemu. Kurs jazdy defensywnej zmniejsza ryzyko drogowe i redukuje stres związany z prowadzeniem pojazdów mechanicznych. Ponadto umiejętność jazdy defensywnej ma wpływ na zmniejszenie kosztów eksploatacji samochodu. Po zakończeniu szkolenia stajemy się bardziej świadomi niebezpieczeństw, bardziej pewni siebie za kierownicą i lepiej skoncentrowani na jeździe. Kurs jazdy defensywnej zdecydowanie buduje wyobraźnię kierowców i kształtuje pozytywne postawy na drodze. Dodatkowym atutem szkolenia jest jego atrakcyjna cena.

W szkoleniu jazdy defensywnej może wziąć udział każdy. Bez względu na wiek i kwalifikacje nauczymy Cię bezpiecznej i dynamicznej jazdy. Oferujemy szkolenia jazdy defensywnej w bardzo niskiej cenie. Nasz ośrodek doskonalenia techniki jazdy specjalizuje się w organizacji profesjonalnych szkoleń doskonalenia techniki jazdy. Już wielu Klientów zakończyło u nas swoją przygodę z bezpieczną jazdą. Teraz Ty możesz dołączyć do zadowolonego grona naszych kursantów. ODTJ w Toruniu może pochwalić się autorskimi metodami nauczania, które są bardzo skuteczne. Wykorzystujemy nowoczesne technologie, dzięki którym nasi Klienci szybko przyswajają wiedzę. W naszym ośrodku znajduje się także specjalnie przygotowany plac manewrowy i płyta poślizgowa. Dla nas nauka jazdy to pasja, dlatego też w pełni angażujemy się w organizowane kursy jazdy defensywnej.

Kursy jazdy defensywnej – zapraszamy do naszego ośrodka doskonalenia techniki jazdy po więcej informacji!

Strona używa cookies
Ok