Stomatologia estetyczna Toruń

Każdy z nas wiele razy podziwiał śnieżnobiałe uśmiechy hollywoodzkich gwiazd. Niektórzy twierdzą, że śnieżnobiały uśmiech jest w stanie załatwić więcej spraw, niż nam się wydaje. W dobie internetowych selfie warto walczyć o kondycję swoich zębów. Wszyscy marzymy o idealnym uzębieniu, którym moglibyśmy się chwalić na swoich profilach na Instagramie. Na stan naszych zębów mają także wpływ przyzwyczajenia i jedzenie. Czarna kawa, czarna herbata, czerwone wino lub palenie papierosów mają istotny wpływ na kolor naszych zębów. Bardzo ważna jest także staranna higiena jamy ustnej: preparaty wybielające i płyny do płukania mogą nam pomóc w utrzymaniu zębów w dobrej kondycji. Na kolor naszego uzębienia w dużej mierze mają wpływ też uwarunkowania genetyczne. Na szczęście stomatologia estetyczna jest współcześnie bardzo rozwinięta i pozwala nie tylko wybielać ale także korygować kształtu i wielkości zębów a nawet ich rozmieszczenia.

Licówki-dla kogo?

Twoje zęby są nieproporcjonalne i nie pasują do twoich rysów? Masz problem z kształtem twoich zębów? Marzysz o tym, by były   duże i białe? Nowoczesne metody stomatologii estetycznej pozwolą ci wypracować zamierzony efekt. Dzięki stomatologii estetycznej możesz mieć perfekcyjny uśmiech w kilka chwil. Stomatologia estetyczna posiada szeroki wachlarz możliwości. Jednym z wyjść jest założenie licówek. Licówka to cienka warstwa materiału cementowego lub porcelanowego nakładana wprost na zęby. Licówki umożliwiają zmianę kształtu, koloru a także ustawienia zębów.

Jak wygląda zabieg zakładania licówek?

Pierwszym krokiem do pięknego uzębienia jest eliminacja przeciwwskazań. Licówek nie należy zakładać u osób cierpiących na bruksizm (zgrzytanie zębami) lub choroby dziąseł. Z licówek powinni zrezygnować ludzie po leczeniu kanałowym. Jeśli nie cierpisz na żadną z wyżej wymienionych chorób, kolejnym krokiem jest wyleczenie wszystkich ubytków. Aby wykonać indywidualnie dopasowane licówki, specjalista wykonuje wycisk szczęki. Na podstawie wycisku dentysta opracowuje najpierw symulację uśmiechu- przedstawia ona przyszły kolor, kształt zębów.  Następnie powstaje makieta. Makieta ta jest swego rodzaju próbą, którą możemy przetestować. Dzięki makiecie specjalista wie, które elementy szczęki potrzebują korekcji. Dzięki temu będziemy cieszyć się doskonale dopasowanymi nakładkami, które będą wygodne w użytkowaniu. Ostatni krok w drodze po idealny uśmiech jeśli wszystko jest odpowiednio dopasowane do pacjenta, to cementowanie porcelanowych nakładek . Po ostatecznych poprawkach dokonanych na makiecie, nakładki są cementowane na stałe.

Licówki- które wybrać?

Istnieje kilka rodzajów nakładek na zęby:

  • Kompozytowe- tanie, skomponowane  skomponowane z różnych materiałów. Ich cena wynosi od 200-400 zł za jedną nakładkę.
  • Akrylowe- wykorzystywane w makietach jako licówki tymczasowe grubsze i cięższe niż licówki porcelanowe, dosyć słaba trwałość.
  • Ceramiczne-są dużo twardsze niż naturalne szkliwo, są trochę droższe, ale ich trwałość jest największa. Przedział cenowy to 600- 2500 zł.

Wybielanie- recepta na białe zęby

Wysoki poziom technologii stomatologii estetycznej pozwala nie tylko wyprostować krzywe zęby. Każdy z nas chce o doskonale białych zębach. Istnieje mnóstwo alternatyw by uzyskać śnieżnobiały uśmiech. Oto najczęstsze z nich:

  1. Wybielanie za pomocą lampy Beyond

Proces wybielania przy użyciu lampy zaczynamy od pozbycia się kamienia i osadów. Zabieg ten wykonuje się w gabinecie stomatologicznym, przed wybielaniem. Kolejnym krokiem jest zastosowanie specjalistycznego żelu wybielającego. Specyfik ten jest aktywowany przez światło lampy. Zabieg trwa około 30 minut, z usuwaniem kamienia zajmuje to około 2 godziny. Jaka jest cena wybielania zębów u stomatologa? Koszty wybielania oscylują wokół 1000 zł. Jak długo utrzymują się efekty? Stomatologowie zapewniają, że efektami będziemy się cieszyć przez minimum trzy lata!

  1. żele wybielające z nakładkami do domowego użytku

Innym sposobem na uzyskanie perfekcyjnie białych zębów jest zastosowanie w specjalistyczny żel wybielający z nakładkami. Zestaw kupimy w większości gabinetów stomatologii estetycznej razem z zaleceniami co do użycia od profesjonalisty. Zazwyczaj nakładki trzeba nosić przez dwie godziny dziennie. Cały proces wybielania trwa tydzień. Ile kosztują wybielające nakładki? Cena nakładek wybielających to około 700 zł, zatem jest to wersja tańsza niż zabieg u profesjonalisty. Efekty wybielania „domowego” są podobne do tych, które uzyskamy w gabinecie.

  1. Piaskowanie

Przeraża cię myśl o tym, że miałbyś mieć piasek w ustach? Nie musisz się obawiać! Piaskowanie to stuprocentowo  bezpieczny zabieg. Polega on na ciśnieniowe wyrzucanie piasku na zęby. Piaskowanie zalecane jest osobom, które palą papierosy. Zabieg usuwa płytki nazębnej i przebarwień. Proces ten sprawia, że zęby są jaśniejsze i gładsze, dzięki czemu łatwiej obronią się przed próchnicą. Piaskowanie trwa około pół godziny a jego koszt jest względnie niska- wynosi ona około 100 zł.

www.stomatologia-torun.pl

Strona używa cookies
Ok