Wybór instalacji c.o. – najlepsze rozwiązania grzewcze.

Instalacje co - Kotły gazowe - Kotły stałopalne - Toruń

Podczas budowy domu dobrze jest zadecydować jaka instalacja grzewcza będzie dla nas najodpowiedniejsza. Dziś, firmy zajmujące się techniką grzewczą oferują kompletne i bardzo zróżnicowane rozwiązania, stąd mamy w czym wybierać. Zanim jednak dopasujemy system ogrzewania warto jest przemyśleć swoje priorytety. Po pierwsze jaki rodzaj paliwa pragniemy stosować. Po drugie czy chcemy minimalizować koszty ogrzewania i, co dla wielu osób jest bardzo ważne, czy chcemy aby instalacja co była korzystna dla otaczającego nas środowiska. Musimy pamiętać, że najkorzystniejsze rozwiązania to te, które będą idealnie dopasowane do naszych potrzeb. Pomożemy Państwu przeanalizować produkty znajdujące się dziś na rynku. Tutaj poznacie najpopularniejsze rozwiązania grzewcze, wraz z ich szczegółową analizą.

Kotły stałopalne

Jeśli poszukujecie wielofunkcyjnych i energooszczędnych rozwiązań grzewczych, kotły stałopalne to produkt, który spełni wszelkie oczekiwania. Są to urządzenia c.o., które wytwarzają ciepło poprzez spalanie takich źródeł ciepła jak eko groszek, pellet, czy węgiel kamienny. Taki system grzewczy zapewnia nam możliwość czerpania z najtańszego w danym czasie paliwa, co zmniejsza koszty ogrzewania domu w dużym stopniu. Kotły stałopalne współpracują z takimi urządzeniami jak pompy ciepła, czy kotły gazowe. Są bardzo bezpieczne i łatwe w eksploatacji. Wielu producentów sprzedaje kotły stałopalne z ładunkiem ręcznym, a także kotły stałopalne z automatycznym podajnikiem, dla tych, którzy szanują swój czas i wygodę.

Kotły gazowe

Dzisiaj na rynku występują dwa modele kotłów gazowych. Są to kotły gazowe kondensacyjne i kotły gazowe konwencjonalne. Kotły kondensacyjne w procesie ogrzewania odzyskują ciepło powstałe z spalin, co gwarantuje maksimum oszczędności. Kotły konwencjonalne nie korzystają z całości energii powstałej w trakcie spalania. Są jednak dużo bardziej tańsze w użytkowaniu i konserwacji. Kotły gazowe działają w oparciu o jedno z najbardziej atrakcyjnych cenowo źródeł energii – gaz, stąd są najlepszym rozwiązaniem dla osób, które dbają o zawartość swojego portfela. Cechują się niewielką budową. Kotły mogą być podłączone do systemu ogrzewania podłogowego, otulając nas ciepłem.

Nowoczesne kotły olejowe

Kotły olejowe kondensacyjne spalając olej opałowy pobierają także ciepło, które w standardowej technice grzewczej ulatnia się wraz z spalinami. Dzięki temu kotły olejowe pracują z wydajnością w granicach 90%, co powoduje ograniczenie straty ciepła. Nowoczesne kotły olejowe posiadają wbudowane wymienniki ciepła, które ochładzają spaliny, nie dopuszczając do wzmożonej emisji CO2. Warto jest wspomnieć, że co raz większa liczba producentów tworzy kotły na połączenie oleju opałowego z bioolejem, co korzystnie oddziałuje na kondycję środowiska naturalnego. Kotły olejowe są z jednej strony ekologiczne, a z drugiej ekonomiczne.

Rekuperatory – nowe oblicze ogrzewania

Rekuperator to urządzenie montowane w systemach wentylacyjnych, które umożliwia odzysk ciepła z powietrza wywiewanego na zewnątrz. Takie jednostki zapewniają nie tylko świeże powietrze przez cały dzień, ale także kompletne ogrzewanie całego domu. Rekuperatory to relatywnie młode produkty, których popularność wciąż idzie do góry. Odbierają one ciepło na poziomie wyższym niż 90 %, co w efekcie umożliwia realne oszczędności. Są także korzystne dla przyrody, gdyż nie korzystają żadnych dodatkowych źródeł energii. Ogrzewanie domu rekuperatorami to metoda na większe oszczędności.

Ogrzewanie podłogowe – sposób na nieograniczone ciepło

Jednym z najdoskonalszych dzisiaj dostępnych systemów związanych z ogrzewaniem jest ogrzewanie podłogowe. Może ono funkcjonować jako autonomiczny system grzewczy, albo może wspierać działanie standardowej instalacji. Walorem ogrzewania podłogowego jest możliwość jego montowania do wszelkich dostępnych w ofercie jednostek centralnego ogrzewania . Współdziała ono zarówno z kotłami gazowymi, jaki kotłami na eko groszek. Ogrzewanie podłogowe dzielimy na elektryczne i wodne. Kompleks rur poprowadzony pod parkietem generuje ciepło, które wystarcza na ogrzanie całego domu. Instalacja podłogowa może być zamontowana pod parkietem drewnianym, jak i pod kafelkami. Ogrzewanie podłogowe zapewnia idealny rozdział temperatury i jest kompletnie niewidoczne, co zwiększa estetykę domu.

Bezpieczeństwo instalacji c.o. domu to bardzo ważna sprawa, dlatego projektowanie instalacji co oddajmy w ręce specjalistów. W energooszczędnym domu dobrzej jest także zadbać o ogrzewanie podłogowe, które gwarantuje wysoki standard i wygodę. W końcu dobrze jest się przejść w bosych stopach po ciepłej podłodze. Decydując się na dany system ogrzewania, zadbajmy o wysoką jakość urządzeń. Wybierajmy jedynie te, które otrzymały wszelkie atesty i są łatwe w eksploatacji. Nie oszczędzajmy na urządzeniach, które będą nam gwarantować ciepło przez długie lata.

Bezpieczne instalacje c.o nie mają żadnej ceny. Tutaj istotą jest jakość wykonania i efektywność urządzeń. Jeśli właśnie stawiają Państwo dom, lub zamierzają w przyszłości odświeżyć swój system ogrzewania, zapraszamy na naszą stronę www po więcej informacji. Nasze specjalizacje to przede wszystkim serwis kotłów Viessman i Beretta, oraz projektowanie instalacji c.o. Kliknij w ten link by wejść na naszą witrynę i poznać bliżej naszą firmę: Centralne ogrzewanie Toruń.

Strona używa cookies
Ok