Ocieplenie domu to praktycznie jedna z najistotniejszych kwestii, o której powinieneś zastanowić się jeszcze na etapie budowy domu. Jeszcze 10 lat temu nie mieliśmy zbyt dużego wyboru co do rodzaju materiału izolacyjnego. W hurtowniach były jedynie dostępne takie materiały jak wełna mineralna czy styropian. Jednak z każdą następną fazą postępu prac nad nowoczesnymi metodami docieplania mieszkań, zaczęły się pojawiać na rynku izolacje pod różnymi względami nowatorskie. Producenci materiałów do izolacji szukali produktu, który realizowałby wymagania zdrowotne (brak reakcji alergicznych) i efektywności (wysoka wydajność energetyczna). Znaczący był również wymiar komfortu pracy z danym materiałem izolacyjnym, gdyż wcześniej wykorzystywane surowce nie dość, że nie były funkcjonalne, to silnie pyliły (mowa tu o wełnie mineralnej). Po wielu latach starań o wynalezienie nowoczesnej technologii izolacji, do sklepów trafiła pianka poliuretanowa.

W szybkim tempie zaobserwowano, że pianka PUR jest produktem wysoce praktycznym, gwarantującym doskonałą izolację cieplną nie tylko domów, ale także hal magazynowych. Użytkownicy pokochali piankę za szybkość krycia danej powierzchni, za możliwość izolacji trudno dostępnych miejsc, jak i za oszczędność przestrzeni, dzięki aplikacji niewielkiej warstwy izolacji. Izolacja pianką ma co raz więcej zwolenników. Dlaczego? Tego dowiecie się czytając dalej.

Rodzaje pianki poliuretanowej

Wyróżniamy dwa rodzaje pianki pro – otwartokomórkową i zamkiętokomórkową. Te dwa rodzaje pianki różni przede wszystkim budowa, ale również wykorzystanie. Systemy zamkniętokomórkowe wykorzystuje się przy izolacji takich powierzchni jak: dachy, fundamenty, ściany, czy rurociągi. Korzysta się z nich przy ocieplaniu natryskowym, przy produkcji płyt warstwowych i elementów wykończeniowych. Zamkniętokomórkowa pianka pro charakteryzuje się gęstą konsystencją w granicach od 35 do 300 kg/m3, przez co nie pochłania wilgoci i może być eksploatowana w zróżnicowanych warunkach temperaturowych. Z kolei pianka otwartokomórkowa stosowana jest przeważnie w izolacji wnętrza obiektów budowlanych (poddasze i ściany działowe). Struktura pianki, jak sama nazwa sugeruje składa się z komórek o otwartej budowie, poprzez co perfekcyjnie przepuszcza wilgoć. Pianka otwartokomórkowa nie obciąża obiektu i jest przyjazna dla przyrody, dzięki zastosowaniu wody jako czynnika spieniającego.

Pianka poliuretanowa i technologia

Najpoważniejszym problemem związanym z izolacją domu jest powstanie tak zwanych mostów cieplnych. Wykorzystanie pianki pro zupełnie eliminuje ten problem, albowiem produkt dociera do najbardziej skomplikowanych miejsc. Pianka (zarówno otwartokomórkowa, jak i zamnkiętokomórkowa) przerabiana jest już na placu budowy. Dzięki użyciu profesjonalnych wysokociśnieniowych maszyn pianka aplikowana jest na dowolne powierzchnie, poziome,jak i pionowe. Docieplenie piankowe jest bardzo lekkie i wypełnia znacznie mniej powierzchni niż konwencjonalne materiały ociepleniowe. Dodatkowo usztywnia konstrukcję domów. Systemy poliuretanowe aplikowane są w bardzo szybkim czasie, co przeważnie jest czynnikiem kluczowym przy doborze ocieplenia. A co z jej przeznaczeniem? Z pianki PUR możemy wykonywać ocieplenia domów, ocieplenia hal magazynowych, a także ocieplenia kurników.

Dlaczego warto stosować izolację z pianki PUR?

Pianka poliuretanowa to znakomita alternatywa dla tradycyjnych technik izolacji. Przede wszystkim dlatego, że przy jej użyciu ogranicza się powierzchnię nawierzchni izolacyjnej. Pianka Pro jest obojętna dla otoczenia i niegroźna dla osób cierpiących na alergie. Gwarantuje najwyższy stopień izolacji ciepła wewnątrz obiektów budowlanych, gdyż nie zmienia swoich cech nawet po wielu latach stosowania. Nie dosyć, że gromadzi ciepło w mieszkaniach w chłodne dni, to jeszcze zapobiega przed ich ogrzaniem w lecie. Niski parametr pochłaniania wody powoduje, że w materiale nie powstają grzyby, ani pleśń. Ostatni czynnik, o którym trudno nie napisać, to wygodna aplikacja pianki. Pianka Pro zapełnia najwęższe powierzchnie bez najmniejszego problemu. Jej struktura zapewnia doskonałą przyczepność do jakiegokolwiek rodzaju podłoża.

Skuteczne docieplenie domu to gwarancja komfortu nawet w chłodne dni. Mieszkańcy domów ocieplonych pianką PUR potwierdzają, że taka metoda izolacji jest najbardziej skuteczna i najłatwiejsza w aplikacji. Opłaty za użycie pianki poliuretanowej i ocieplenia z styropianu są bardzo jednakowe, zatem przy wyborze metody ocieplenia budynku warto wspomnieć o rewolucyjnych systemach poliuretanowych. To nie tylko optymalizacja wydatków ale także czasu.

Jeśli wybierzecie ocieplenie pianką, kolejnym krokiem jest wybór producenta. Jedną z zalecanych przez nas firm jest KDP Pro. Przedsiębiorstwo to od 20 lat zajmuje się technologią ociepleń nie tylko obiektów lokalowych, ale także produkcyjnych. Oferuje pianki natryskowe, zalewowe i formowalne. KDK Pro to fachowcy od poliuretanu, którzy chętnie podejmą się nowych wyzwań. Więcej szczegółów poznacie na ich stronie, na którą Was zapraszamy: ocieplanie hal magazynowych.

Strona używa cookies
Ok