Okna to fundamentalny element każdego mieszkania lub domu. Dobra stolarka okienna gwarantuje optymalną wentylację wnętrza domu i redukcję strat ciepła. Nowoczesne okna PCV przyczyniają się do wzrostu naszych oszczędności, gdyż mają wpływ na przemyślane ogrzewanie pomieszczeń. Ciepło skupia się we wnętrzu domu, a zimne powietrze zostaje zatrzymane przez warstwy uszczelek i odpowiednią liczbę komór. Okna to także ważny element aranżacji, stąd też dzisiaj producenci zwracają szczególną uwagę do barwy ram okiennych i estetyki wykończenia okien. Wybór okien do domu to niezwykle ważna decyzja, która powinna być podjęta już w trakcie budowy. Dobrze jest zatem przepytać doświadczonych specjalistów w kwestii technologii okien, lub spróbować samemu dowiedzieć się na co zwrócić uwagę przy zakupie okien. Dowiedz się jak kupić okna w atrakcyjnej cenie i jaki rodzaj wybrać, by najlepiej odpowiadał Twoim wymaganiom.

Wymiary i zamawianie okien

Wciąż zajmujesz się budową domu i nie wiesz jak podjąć decyzje o rodzaju okien. Najpierw zastanów się z z jakich surowców powinny być wytworzone okna i jakie funkcje powinny spełniać. Wybierz także kolorystykę okien, które będzie pasowała tak samo do elewacji, jak i do aranżacji ścian w środku domu. Zdecyduj w jakie dodatki powinny być zaopatrzone okna. Zapisz sobie wszystkie uwagi i koncepcje, by lepiej przygotować się na złożenie całkowitego zamówienia. Jeśli nie masz pewności co do właściwego modelu wybierz się do producenta, który szczegółowo przedstawi Tobie parametry okien i przedstawi całą swoja ofertę. Okna powinny być zamówione w momencie, kiedy dom jest już zadaszony. Wybierz termin transportu tuż przed montażem, by nie potrzebnie nie składować okien, co może zachęcać potencjalnych złodziei, lub przyczynić się do niepotrzebnych usterek. Nie zapominaj o tym, że wyprodukowanie niestandardowych okien zajmuje więcej czasu aniżeli normalnie. Jeśli nie nie wstawiałeś nigdy okien samemu wykup także usługę montażu. Fachowcy zatrudnieni w firmach produkujących okna posiadają bogatą wiedzę i mają dostęp do wszelkich niezbędnych narzędzi, co sprawia, że szybko i bezbłędnie wykonują wszelkie usługi montażowe. Zaoszczędzisz w ten sposób swój czas i stres. Wybieraj okna znanych marek. Rzetelny producent okien PCV zagwarantuje Tobie minimalnie 2 letnią gwarancję na swoje produkty i błyskawiczny serwis, w razie jakichkolwiek awarii.

Najważniejsze cechy okien

Najistotniejsze cechy okien znajdują się w katalogach przygotowanych bezpośrednio przez producenta. Lecz na co zwracać uwagę konkretnie, podczas wywiadu z asystentem, lub podczas analizy konkretnych rodzajów okien? Na samym początku szczególnie istotna jest liczba i jakość uszczelek. Uszczelki, zarówno przyszybowe, jak i oporowe ograniczają przenikanie wody i wilgoci z zewnątrz. Ograniczają wstęp takim czynnikom jak hałas, kurz i zimne powietrze, co sprawia, że nasze mieszkanie jest czyste i ciche. Najbardziej wytrzymałe uszczelki wykonane są z EPDM oraz z TPS. Dopilnuj, aby liczba wszystkich uszczelek nie była niższa niż 4. Kolejnym ważnym czynnikiem są szyby. Dobrze jest spojrzeć na to, by szyby posiadały jak najniższy współczynnik Ug, który wskazuje energooszczędność okna. Okna muszą być wyposażone w minimum 5 komór, które zapewnią wysoką izolację termiczną, zarówno w upalne, jak i mroźne wieczory. Za najkorzystniejsze uważa się komory o grubości ścianek w granicach 3mm. Powinieneś się także zastanowić nad funkcjonalnością okien. Twoje okna powinny być zaopatrzone w komfortowe w obsłudze okucia. Kup okna z okuciami, które umożliwiają otworzenie ich do pionu, a także na bok.

Okna pasywne jako idealna opcja dla Ciebie

Każda osoba mniej lub bardziej dba o oszczędności. Co powiesz na to, że rodzaj zakupionych przez Ciebie okien redukowałby utratę ciepła i minimalizował koszty ogrzewania? Tak jest to możliwe, przez wynalezienie nowoczesnej technologii okien pasywnych. Okna pasywne, poprzez zaawansowaną izolacyjność termiczną sprzyjają stosowaniu niekonwencjonalnych źródeł ciepła w mieszkaniach, jak i w domach. Wspólna praca okien pasywnych z urządzeniami takimi jak kolektory słoneczne, czy pompy ciepła przynosi najlepsze rezultaty, w postaci nawet 90 % oszczędności energii. Takie efekty możliwe są dzięki zastosowaniu w oknach połączenia profesjonalnego trzyszybowego pakietu i pianki poliuretanowej, która skutecznie izoluje zimno. Okna pasywne cechuje jeszcze jedna, bardzo ważna cecha. W tradycyjnych oknach głębokość ram to ok 68mm, podczas gdy w oknach pasywnych montuje się ramy o głębokości wynoszącej nawet 120 mm. W takim razie jeżeli chcemy przemyślanie gospodarować energią cieplną i kosztami zużycia ciepła w naszym domu, powinniśmy zdecydować się na montaż okien pasywnych. Mimo, że są to produkty o wyższych wymogach cenowych, zapewniają większe oszczędności.

Okna drewniane, czy okna PCV? Okna pasywne, a może okna standardowe? Opcji jest wiele, a decyzja tylko jedna. Najważniejszy jest sprawdzony producent i wysoka jakość tworzywa, z którego konkretne okna są wytworzone. Zanim wybierzemy konkretny rodzaj okna, warto jest zastanowić się nad alternatywną opcją i zwyczajnie porozmawiać z specjalistami, którzy o stolarce okiennej wiedzą wszystko. W sieci możecie przeczytać wiele specjalistycznych poradników, które pomogą Wam dokonać prawidłowego wyboru. W końcu okna to inwestycja na długi czas, stąd też warto jest rozsądnie ulokować swoje pieniądze.

Przeczytaj więcej o oknach PCV i możliwościach okien pasywnych. Jako producent okien doradzimy Tobie jak wybrać najlepszy produkt, który zagwarantuje Ci perfekcyjną izolację ciepła i hałasu. Wejdźcie na naszą stronę www po więcej szczegółów: producent okien PCV.

Strona używa cookies
Ok